Akce týdne
Kourimlevne.cz se přejmenovalo na VAPESTYLE.cz včetně nového vzhledu našich stránek.

Zpětný odběr elektrozařízení a baterií

Naše společnost si zakládá na na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám již dlouhou dobu přinášíme možnost, jak jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení či baterie.

Spotřebitel má v systému nakládání s elektrospotřebiči a bateriemi zásadní roli. On je tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení a baterie nepatří do kontejnerů na komunální odpad.

Spotřebitel musí být informován symboly níže, že příslušné elektrozařízení či baterie nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označena všechna nová elektrozařízení / baterie. Symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či v záručním listu.

ZPĚTNÝ ODBĚR VYSLOUŽILÝCH ELEKTROZAŘÍZENÍ A BATERIÍ SYMBOL

Jak se zbavit starého spotřebiče / baterií?

- v jedné ze sedmi našich kamenných prodejen

- prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě společnosti REMA Systém (naše společnost 2H Service s.r.o. je členem REMA Systém)

- prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě, která je určena pro zpětný odběr

Proč recyklovat?

Nejen elektrozařízení, ale i baterie a akumulátory obsahují mnoho recyklovatelných kovů jako je například zinek, železo, mangan, nikl, kadmium nebo olovo. Některé z těchto látek jsou zároveň velmi nebezpečné pro životní prostředí a zdraví člověka a to zejména rtuť, olovo a kadmium. Vybrané baterie jsou často označeny symbolem chemického prvku, který obsahují (Pb, Cd, Hg). Předáním baterií a elektrozařízení na místo zpětného odběru tak zejména díky recyklaci materiálu šetříme primární zdroje surovin a zároveň chráníme naše životní prostředí před případným neodborným nakládáním.ZPĚTNÝ ODBĚR VYSLOUŽILÝCH ELEKTROZAŘÍZENÍ A BATERIÍ TABULKA BATERII

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení