Akce týdne
SLEVA 10 % na první objednávku po registraci / Doprava nad 500,- kč zásilkovnou zdarma

Jak se starat o elektronickou cigaretu

Náustek
Zvýšenou péči potřebuje hlavně náustek, na kterém se mohou usazovat sliny a kousky kůže ze rtů. Stačí náustek sundat a jednou denně opláchnout vodou, včetně vnitřní strany, kterou lze jednoduše vytřít srolovaným papírovým kapesníkem. V případě většího znečištění ho lze umýt jarem či tekutým mýdlem a nechat volně uschnout. Náustek je vhodné jednou za čas vyměnit.
   
Kontakty
Kontakty na baterii/gripu a atomizéru udržujte vždy v čistotě. Šroubováním se časem zanesou nečistotami, stačí je papírovým kapesníkem otřít. Při silném zanesení je možné použít s opatr- ností různé přípravky na čištění kontaktů. Postupujte s nimi, ale velice opatrně.
   
Clearomizer
Celková údržba clearomizeru je doporučena jednou týdně nebo při změně typu/příchuti liquidu. Rozeberte všechny části clearomizeru, které se rozebrat dají. Například, horní základna, spodní základna s kouřovodem, sklo a hlava. Následně vše kromě žhavící hlavy omyjte ve vlažné vodě a vysušte papírovým ubrouskem
   
Liquidy
Při koupi hotových liquidů vždy před otevřením zkontrolujte datum expirace. Při nakládání s liquidy dbejte na zásady běžné hygieny. Pokud si mícháte vlastní liquidy, vždy dbejte zvýšené opatrnosti při manipulaci s nikotinem. Liquidy neskladujte na světle a slunci.
   
Baterie
Baterie pro vaping jsou typu Li-Ion, Li-Mn a Li-Pol, tzn. nemusíte se bát paměťového efektu nebo podobných věcí. I tak je vhodné je udržovat nabité a nenechávat je delší dobu vybité, protože se časem sami vybíjejí a mohlo by dojít k jejímu poškození. Baterie udržujte v čistotě. Baterie vždy přepravujte v ochranném obalu, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě. Stejně tak je neumisťujte do kapes s klíči apod.