Akce týdne
SLEVA 10 % na první objednávku po registraci / Doprava nad 500,- kč zásilkovnou zdarma

Jak vybrat elektronickou cigaretu

Jak vybrat elektronickou cigaretu?
Před samotným zakoupením elektronické cigarety by především začátečníci měli vědět podle čeho se při výběru orientovat. Jestli se v elektronických cigaretách zatím moc nevyznáte, je tento návod určen právě vám, začátečníkům. Vysvětlíme vám, jak přesně a jednoduše postupovat při nákupu elektronické cigarety.

Co to je elektronická cigareta
E-cigareta nebo-li elektronická cigareta (elektronické zařízení), vzniklo v roce 2006 v Číně. E-cigareta je vhodnou alternativou ke klasickému kouření. Vytváří se v ní totiž pára podobná kouři klasické cigarety, ale nevdechujete škodliviny, které vznikají spalováním u klasických cigaret. Elektronická cigareta je vlastně takový malý přenosný vaporizér.

Hlavní součástky elektronické cigarety
Každá elektronická cigareta má tyto hlavní součásti:
- Baterii,
- žhavící část (atomizer, echomizer, clearomizer aj.),
- nabíječku s ostatním příslušenstvím.
V dnešní době je trendem all in one e-cigareta, kdy je tělo e-cigarety v jednom kuse včetně clearomizeru.
Aby vám vše správně fungovalo, a vybrali jste si ten nejvhodnější typ, tak je musíte znát a pochopit jejich účel.

Baterie (často včetně řídící elektroniky)
Žhavící hlava (atomizer, clearomizer, echomizer aj.)
Náplně (e-liquidy)
Nabíječka baterie a ostatní příslušenství

Jak se orientovat při výběru baterie do elektronické cigarety
Elektronickou cigaretu pohání baterie a ta má určitou výdrž (kapacitu). Baterii je tedy nutné vybrat podle výkonu a počtu klasických cigaret, které za den vykouříte.
Čím silnější kuřák jste, tím větší kapacitu baterie by jste měl zvolit.

15-20 cigaret denně? Patříte do kuřáckého "průměru"? Poté vám bude vyhovovat baterie o výkonu 650mAh (obrázek vlevo).
Slabším kuřákům (do 10 kusů) doporučujeme baterii o výkonu okolo 220mAh.
Extra silní kuřáci = investice do nejvýkonnější baterie se vyplatí.
Naopak kuřáci kouřící 30 a více klasických cigaret denně by měli vybírat baterie o výkonu 1100mAh, 1300mAh, případně použít bateriové Gripy, které mohou být osazeny bateriemi o kapacitě až 5000mAh

Jaké jsou rozdíly ve žhavení e-cigaret?
Bez kvalitního žhavení, byste si příliš nepokouřili a odpočinek ve formě e-cigarety by spočíval jen v tom, že byste se na ni mohli dívat. Bez žhavení není lahodné páry a proto bychom vám rádi představili všechny moderní způsoby žhavení e-cigaret.

Atomizer s Cartridgí
Tento způsob je starší, ale stále používaný systém. Jeho funkčnost spočívá v tom, že na něj přiléhá patrona s náplňí (obsahující e-liquid), který se teplem odpařuje. Uvnitř náplně (cartridge) můžete najít občas vatičku (což je možné spíše u starších systémů, které se již dnes prakticky nepoužívají), a nebo jsou bezvatové, tzv. „tankový systém“, kde se e-liquid dokapává přímo do cartridge.
V současnosti se u těchto typů cigaret používá prakticky pouze „tankový systém“. Až na vyjímky lze tento způsob doporučit spíše slabším kuřákům.

Clearomizer či Cartomizer
Clearomizery či Cartomizery jsou stále oblíbenější komplexní formou žhavení, v dnešní době čím dál tím míň používáné, kvůli již zmíněným all in one zařízením. Jedná se vlastně o náplň (cartridge) spojenou s atomizérem v jeden celek. E-liquid se tak doplňuje přímo do těla clearomizeru nebo cartomizeru. Příklad takové e-cigarety s clearomizerem můžete vidět na obrázku pod tímto textem. Obě tyto varianty lze doporučit spíše středním až silnějším kuřákům.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Cartomizerem a Clearomizerem?
Cartomizer používá vatu, která drží e-liquid. Je většinou uzavřený v kovovém nebo plastovém pouzdře a většinou hůř dostupný pro plnění e-liquidem (je to ale dost závislé od typu cartomizeru). Cartomizery byly velice oblíbené před příchodem clearomizerů. V dnešní době drtivá většina uživatelů používá právě clearomizery.
Clearomizer je prakticky přepracovaný Cartomizer. Není zde již použita vatička, ale většinou vede e-liquid do těla clearomizeru jeden, nebo celá soustava knotů. Clearomizery jsou prakticky vždy průhledné, což umožňuje jednoduše sledovat hladinu náplně (e-liquidu.)

Jak vybírat náplně (e-liquidy) do elektronických cigaret
Výběr náplní je jednoduchou záležitostí. Stačí se orientovat podle vaší chuťi. Nabízíme náplně desítek různých chutí. Od tabákových až po různé příchutě ovoce, nápojů, aj. Vybere si opravdu každý. V šechny náplně se ještě dělí na slabé až super silné, dle obsahu nikotinu v 1ml náplně (e-liquidu). Zde opět platí čím silnější kuřák jste, tím větší obsah nikotinu v e-liquidu by jste měl zvolit. Pokus si ani tak nejste jistí, připravili jsme pro vás jednoduchou kalkulačku pro tento výpočet. Kalkulačku najdete zde.

Nabíječka a příslušenství
Bez vhodné nabíječky by vám elektronická cigareta dobře nefungovala. Nabíječka je již většinou součástí balení e-cigarety. Nabíječku volte podle typu e-cigarety. Na výběr jsou nabíječky do USB, autonabíječky či klasické do sítě.
Kromě nabíječek se k e-cigaretám prodává množství dalšího příslušenství mezi které patří pěkná pouzdra. Pokud to myslíte s elektronickým kouřením opravdu vážně, tak byste do pěkného pouzdra měli investovat. Ochrání vaši elektronickou cigaretu před případným pádem a dalšími vnějšími vlivy.

Nezapomeňte na vzhled
V neposlední řadě nezapomeňte, že vás elektronická cigareta bude provázet každý den po celý rok a určitě byste se nechtěli mít něco, co se vám nelíbit. Vybírat podle vzhledu byste ale měli až poté, co budete mít jasno ve volbě e-cigarety.

Pokud si ani po přečtení tohoto článku nevíte s výběrem rady, použijte náš on-line chat, který naleznete v pravém dolním rohu a zeptejte se na cokoliv, co vás v této oblasti zajímá.